מיזוג דואר בוורד

שימו לב: דף זה אינו נועד לתת הסבר לגבי ביצוע מיזוג דואר בוורד. אם הנכם מעוניינים ללמוד להשתמש בפונקציה שימושית זו - קיים חומר רב באינטרנט לכל גרסאות וטעמים של מיקרוסופט וורד.


רוביקון מאפשר הפקת קובץ מקור נתונים בשביל וורד על בסיס פרטי לקוח, פרטי פוליסה, תביעה או שאילתות.


אם בחלק עליון שמאלי של מסך מסוים מופיע כפתור - סימן שקיימת אפשרות להעביר נתונים שבמסך למיזוג דואר בוורד. אם מדובר בכרטיס פוליסה או לקוח וכו' - מקור הנתונים יכלול רק רשומה אחת רלבנטית לאותו כרטיס, למשל פרטי הלקוח שמופיע בכרטיס. אם מדובר במסך איתור או שאילתות - ניתן לעשות בחירה מרובה ולהעביר מספר רשומות למקור הנתונים.


הוספת תבניות לרשימה

לחיצה על כפתור תיפתח רשימת תבניות שהוקמו במערכת:


כדי להוסיף תבנית חדשה יש להקליק על כפתור , לעמוד על הרשימה הריקה שתתווסף ובצד שמאל לתת שם / תיאור לתבנית. בסיום יש לשמור את השינויים.


עריכת תבנית


לצורך עריכת תבנית יש לפתוח את רשימת התבניות כמו שמוסבר בפרק קודם למעלה ולבצע לחיצה כפולה על השורה עם שם התבנית הרלבנטית. זה יפעיל את וורד (במידה והותקן במחשב).


ייתכן ותקבלו דו-שיח כזה:


פירושו של דבר - וורד מבקש אישורכם להפעיל את מקור הנתונים. תקליקו "כן".


בשלב הבא ייתכן ותקבלו שאלה הבאה:


משמעות ההודעה: וורד למוצא את מקור הנתונים לפי הגדרות ברירת המחדל שלו (שקשה מאד לשנות אם בכלל), לכן בפנכם משימה להגיד לוורד איפה נמצא מקור הנתונים.


רוביקון יוצר מקור נתונים ברגע שבחרתם בתבנית. קובץ מקור הנתונים נשמר בתיקיה מקומית של רוביקון בשם MBQuery.csv . מיקום התיקיה יכול להיות שונה במערכות שונות, אך אין לכם צורך לחפש את הקובץ: ברגע שהפעלתם את וורד רוביקון אוטומטית מעתיק את הנתיב המלא לקובץ ללוח המחשב (Clipboard).


לכן המשך הפעולה יהיה:

  • להקליק על "חפש מקור נתונים…"

  • בחלון איתור קובץ שייפתח בשדה שם הקובץ לבצע הדבקה ע"י שילוב מקשים "cntrl-v" או לחיצה ימנית >> הדבק:


שאלה נוספת שאתם עלולים לקבל מוורד נראית כך:אם אתם רועים בתצוגה מקדימה מלל קריא - צריך לתת אישור. אם לא - תנסו לשנות אופציות שבמסך עד שייראה מלל קריא והקליקו על "אישור".


ייפתח קובץ תבנית של וורד מוכן לעריכה/שליחה. מתפריט "הוסף שדה למיזוג" אמורים להיות זמינים שדות ממקור הנתונים שנוצר:חשוב: הפעולה לא מוסיפה שום מסמך לכרטיס! היא רק פותחת תבנית וורד שמקבל את מקור הנתונים בהתאם למסך שממנו הופעל וורד לצורך שליחת מייל או הדפסה.