בחירת נמענים לדואר אלקטרוני

לצורך שליחת מייל בכרטיסי רוביקון קיימים שני לחצנים:

 

 

הלחצן משמש שליחת מייל מתבנית וורד, והלחצן השני נועד לשליחת מייל חדש ללא תבנית.

 

שני הלחצנים מפעילים מסך בחירת נמענים:

 

 

בצד הימני של המסך נמצאות שלוש רשימות מקור נמענים. אנשי קשר שלא עודכנה להם כתובת דואר אלקטרוני מודגשים בצבע אדום:

 

  1. קשורים ללקוח

 

ברשימה זו מופעים אותם לקוחות שקשורים ללקוח בחוצץ "קשרים" של כרטיס הלקוח. במקרה של מעסיק - לא יופיעו עובדים ברשימה זו. רק מי שהוקם בתור לקוח במערכת וקשור ללקוח הנוכחי - יופיע ברשימה זו.

 

סוג קשר אחד ראוי להתייחסות אישית. מדובר ב"מפנה/הפנייה". כאשר קיים קשר מאחד הסוגים האלה, ניתן להוסיף טעם לתצוגתו ברשימה. כאשר נקבע סוג לקוח המקושר ו/או תיאור שלו (לפי הערכים בשדות האלה בכרטיס המקושר), בשורה המייצגת את הלקוח יופיע: סוג לקוח / תיאור. בדוגמא למעלה סוג הלקוח המקושר הנו "סוכן ביטוח" ובתיאור שלו כתוב "משכנתא".

 

  1. אנשי קשר של הלקוח

 

לרשימה זו נכנסים אנשי קשר של הלקוח ואנשי קשר של המעסיק - במידה וקיים. מימין לרשימה נמצא כפתור אשר פותח את רשימת אנשי הקשר של הלקוח לעריכה. מתחת לרשימה נמצאת רשימה נפתחת של יצרנים לצורך סינון הרשימה לפי יצרן רלבנטי.

 

  1. אנשי קשר - כללי

 

ברשימה זו מופיעים אנשי קשר מרשימה כללית. הרשימה הנה משותפת לכל מאגר הנתונים ולכן התוכן שלה לא משתנה מלקוח ללקוח. בנוסף לאופציות קיימות ברשימת אנשי קשר של הלקוח רשימה זו מצוידת בתיבת חיפוש. החיפוש מופעל בהקשת ENTER לאחר הקלדת ערך החיפוש.

 

 

בחירת נמען

 

קליק בתוך אחת רשימות המקור מסמנת אותה כרשימה פעילה בצבע זהב:

 

 

גם הפריט שנבחר בתוך הרשימה מסומן באותו צבע.

בשלב זה ברור מי הנמען הרצוי - נשאר רק להחליט על סוג הנמען בהודעה היוצאת: נמען עיקרי (רשימה "אל"), מקבל עותק, או מקבל עותק באופן מוסתר מנמענים אחרים. כדי לשייך את הנמען לקטגוריה זו או אחרת צריך להקליק על אחד הלחצנים שליד רשימת היעד הרצויה.

 

נמענים נוספים

 

ליד כל רשימת היעד נמצא כפתור . בעזרתו ניתן לחפש לקוח כלשהו ממאגר הנתונים ולהוסיפו לרשימה. בעזרת כפתור אפשר להוסיף את הלקוח עצמו לנמענים. לחיצה על תבטל את הנמען שכבר נבחר.

 

ולבסוף, אם ברצונכם להוסיף מייל שלכם או של משתמש אחר מהמשרד - ניתן לבצע זאת ע"י לחיצה ימנית בתוך רשימת היעד המתאימה ובחירת אחת האופציות:

 

 

לאחר הרכבת הנמענים נשאר רק להקליק על כפתור .